Po dlouhé době jsme byli s Axinou a Šerinou na procházce s ostatními u řeky, bylo krásně, na sluníčku teplo a samozřejmě se všichni psi vykoupali.

Moc jsme si to užili. Další  fotky zde: cmert.rajce.idnes.cz/Prochazka_20.11.2016/

radobyčice

V sobotu 01.10. jsme se vypravili na výstavu do Rokycan podpořit naše štěně - zeleného pejska Codyho na jeho první výstavě. Bylo nádherné počasí a moc jsme si to užili, panička to s Coudíkem zvládla úplně profesionálně, přitom to byla jejich premiéra, dostali moc hezký posudek a VN 1 ve třídě dorostu a svůj první pohár. Moc gratulujeme a přejeme další úspěchy. Codymu bylo právě 7 měsíců. Na výstavě jsme také potkali kamarádku Lucku (Neposlušné štěně) s Dakotou a přáteli s Lucky štěnětem - mladším nevlastním bráškou Codyho. I oni byli úspěšní, Daki V1 OV ve třídě mladých a Ferarri ve třídě štěňat VN 1. Byla to moc hezká, dobře zorganizovaná rodinná výstava.

10c

10a

10e

10d

10f

Moc nás potěšili fotkami páníčkové Ayrtona - hnědého pejska z našeho prvního vrhu mámy Cherryl a brášky Axikoly. Má se u nich fantasticky, jezdí s nimi všude, k moři , na hory a byl i na jejich svatbě! Je to krásný pejsek a jsme šťastní, že ho mají rádi a má se tak dobře.

Svatba 2014 002

Ayrton moře

Ayrton hory

Minulý týden jsme měli milou návštěvu, naše štěně - "zeleného" pejska Codyho. Je to krásný nohatý dorostenec, chodí s paničkou do školky a už umí spoustu cviků. Vypadalo to, že si to u nás pamatuje, šel se podívat na oblíbená místa - tam kde řádili všichni sourozenci - pod bambus, pod keř u schodů, za tůje apod.Pohrál si s mámou Axinou, babku Cherryl jsme krotili kvůli operovanému koleni. Holky dostaly dobroty a všichni jsme si pěkně popovídali, panička má z Codyho radost a my z toho, jak se má dobře a mají ho rádi. Nafotili jsme nějaké fotky a pokusy o postoje, možná bude i nějaká výstava. Bydlí nedaleko a zase se uvidíme. Coudíku držíme palce, ať jsi zdravý a úspěšný.

Další fotky zde: cmert.rajce.idnes.cz/Cody_Ora_Amiko/

12a

Dlouho jsme nic nepublikovali, není nálada, Cherryl má 8 týdnů po operaci kolene a je to hodně náročné jí pořád hlídat na vodítku. Už to má pěkně zahojené a ráda by běhala a skákala, ale ještě nás čekají další 2 týdny na vodítku a pak pomalu začít bez, ach jo. Udělala nám radost Shailin - Carmen - panička poslala fotky a moc jí to tam sluší a mají jí rádi. A pak ještě Lenka Apraxia Felon www.apraxia-felon.com/, má 9 štěňátek!!

po operaci:

po operaci

 

Tak už jsme osaměli, štěňátka postupně odešla ke svým páníčkům, všechny rodiny jsou moc fajn a pejsci se budou mít skvěle, někteří už goldeny dokonce měli. A všichni slíbili, že se ozvou a budou posílat fotky. V sekci odchovy budou mít všichni složku. Dlouho jsme stránky neaktualizovali, nebyla nálada, protože jsme měli v rodině těžkou nemoc s úmrtím a teď ještě ke všemu si Cherryl přetrhla vazy v koleně a čeká nás operace. Těšili jsme se na léto a teď nás čeká náročný úkol, udržet psa v klidu několik týdnů. Axina je po štěňatech zase v kondici, trochu hubená a vypelichaná, ale stále v dobré náladě. Obě si nakonec s posledním štěnětem krásně hrály, akorát občas trochu divoce. Jak štěňata odcházela postupně, všichni jsme si pomalu zvykli a možná do toho půjdem zase.

Cherryl s pěti štěňaty psími a jedním lidským:

14a

Tak nám začínají dětičky odcházet. Máme naočkováno, očipováno, otetováno a v sobotu jsme vypravili k novým páníčkům modého pejska Cowleyho, už se ho nemohli dočkat. Chlapec se bude mít dobře, bude bydlet nedaleko a páníčkové nás budou navštěvovat. Dopoledne jsme ještě zkoušeli s kamarádkou nafotit nějaké postoje, s někým se to povedlo, s jinými méně zdařile. A vůbec to byl dost hektický vikend.

 

V sobotu byla u nás milá návštěva - naše loňské štěně Blondie Ora Amiko se svou rodinou. Už je z ní velká slečna, hodně podobná mámě. Chovala se vzorně psovsky, stejně jako její máma byla pořád na zádech, zvědavě okukovala štěňata a zamilovala se do sousedovic čivav.

16a

Blondie postoj:

16b

zleva: bába Cherryl, máma Axikola, dcera Blondie

16c

Vybrali jsme jména a dostali jsme přidělená tetovací čísla:

Modrý kluk: Cowley - oblíbený šéf seriálu Profesionálové      

Zelený kluk: Cody - svérázný bratranec ze seriálu Krok za krokem

Fialový kluk: jednoznačně Citroen: narodil se v našem autě

Žlutá holčička bude Cindy - vybírala vnučka Adélka

Červená holčička: Carmen - ohnivá a divoká červenka

Samé novoty - prvně venku, prvně pevná strava... Všichni jsou pěkně čilí, ničemu se nediví, k první kaši z rozmixovaných granulí se postavili jako by to jedli odjakživa. Všichni už překročili váhu tří kil. Jejich hry už jsou pěkně vypečené. Také je více práce, přestýláme a pereme denně. Horší než s dětmi. Ale zase je to radost, když si s námi hrajou.


 
Tvorba stranek pro chovatele