9 U řeky v Radobyčicích 22.11.2016 21:49

Po dlouhé době jsme byli s Axinou a Šerinou na procházce s ostatními u řeky, bylo krásně, na sluníčku teplo a samozřejmě se všichni psi vykoupali.

Moc jsme si to užili. cmert.rajce.idnes.cz/Prochazka_20.11.2016/

10 Oblastní výstava Rokycany 1.10.2016

V sobotu 1.10. jsme se vypravili na výstavu do Rokycan podpořit naše štěně - zeleného pejska Codyho na jeho první výstavě. Bylo nádherné počasí a moc jsme si to užili, panička to s Coudíkem zvládla úplně profesionálně, přitom to byla jejich premiéra, dostali moc hezký posudek a VN 1 ve třídě dorostu a svůj první pohár. Moc gratulujeme a přejeme další úspěchy. Codymu bylo právě 7 měsíců. Na výstavě jsme také potkali kamarádku Lucku (Neposlušné štěně) s Dakotou a přáteli s Lucky štěnětem - mladším nevlastním bráškou Codyho. I oni byli úspěšní, Daki V1 OV ve třídě mladých a Ferarri ve třídě štěňat VN 1. Byla to moc hezká, dobře zorganizovaná rodinná výstava.

11 ¨Pozdrav od Ayrtona 17.09.2016 14:45

Moc nás potěšili fotkami páníčkové Ayrtona - hnědého pejska z našeho prvního vrhu mámy Cherryl a brášky Axikoly. Má

se u ich fantasticky, jezdí s nimi všude, k moři , na hory a byl i na jejich svatbě!

Je to krásný pejsek a jsme šťastní, že ho mají rádi a má se tak dobře.

12 Návštěva zeleného pejska04.09.2016 23:13Minulý týden jsme měli milou návštěvu, naše štěně - "zeleného" pejska Codyho. Je to krásný nohatý dorostenec, chodí s paničkou do školky a už umí spoustu cviků. Vypadalo to, že si to u nás pamatuje, šel se podívat na oblíbená místa - tam kde řádili všichni sourozenci - pod bambus, pod keř u schodů, za tůje apod.Pohrál si s mámou Axinou, babku Cherryl jsme krotili kvůli operovanému koleni. Holky dostaly dobroty a všichni jsme si pěkně popovídali, panička má z Codyho radost a my z toho, jak se má dobře a mají ho rádi. Nafotili jsme nějaké fotky a pokusy o postoje, možná bude i nějaká výstava. Bydlí nedaleko a zase se uvidíme. Coudíku držíme palce, ať jsi zdravý a úspěšný. Další fotky zde: cmert.rajce.idnes.cz/Cody_Ora_Amiko/

13 Novinky 30.07.2016 08:19

Dlouho jsme nic nepublikovali, není nálada, Cherryl má 8 týdnů po operaci kolene a je to hodně náročné jí pořád hlídat na vodítku. Už to má pěkně zahojené a ráda by běhala a skákala, ale ještě nás čekají další 2 týdny na vodítku a pak pomalu začízt bez, ach jo. Udělala nám radost Shailin - Carmen - panička poslala fotky a moc jí to tam sluší a mají jí rádi. A pak ještě Lenka Apraxia Felon www.apraxia-felon.com/, má 9 štěňátek!!

14 Štěňátka jsou v nových domovech31.05.2016 21:55

Tak už jsme osaměli, štěňátka postupně odešla ke svým páníčkům, všechny rodiny jsou moc fajn a pejsci se budou mít skvěle, někteří už goldeny dokonce měli. A všichni slíbili, že se ozvou a budou posílat fotky. V sekci odchovy budou mít všichni složku. Dlouho jsme stránky neaktualizovali, nebyla nálada, protože jsme měli v rodině těžkou nemoc s úmrtím a teď ještě ke všemu si Cherryl přetrhla vazy v koleně a čeká nás operace. Těšili jsme se na léto a teď nás čeká náročný úkol, udržet psa v klidu několik týdnů. Axina je po štěňatech zase v kondici, trochu hubená a vypelichaná, ale stále v dobré náladě. Obě si nakonec s posledním štěnětem krásně hrály, akorát občas trochu divoce. Jak štěňata odcházela postupně, všichni jsme si pomalu zvykli a možná do toho půjdem zase.

Cherryl s pěti štěňaty psími a jedním lidským:

15 Štěňátka jdou do světa26.04.2016 23:00Tak nám začínají dětičky odcházet. Máme naočkováno, očipováno, otetováno a v sobotu jsme vypravili k novým páníčkům modého pejska Cowleyho, už se ho nemohli dočkat. Chlapec se bude mít dobře, bude bydlet nedaleko a páníčkové nás budou navštěvovat. Dopoledne jsme ještě zkoušeli s kamarádkou nafotit nějaké postoje, s někým se to povedlo, s jinými méně zdařile. A vůbec to byl dost hektický vikend.

Modrý Cowley

16 Blondie12.04.2016 22:08V sobotu byla u nás milá návštěva - naše loňské štěně Blondie Ora Amiko se svou rodinou. Už je z ní velká slečna, hodně podobná mámě. Chovala se vzorně psovsky, stejně jako její máma byla pořád na zádech, zvědavě okukovala štěňata a zamilovala se do sousedovic čivav.

Blondie postoj

zleva: bába Cherryl, máma Axikola, dcera Blondie

blíže nerozpoznatelná štěňata

 máma Axikola

letecký den (zelený pejsek Cody)

modrý Cowley a fialový Citroen

17 Jména04.04.2016 23:30

Vybrali jsme jména a dostali jsme přidělená tetovací čísla:

Modrý kluk: Cowley - oblíbený šéf seriálu Profesionálové      

Zelený kluk: Cody - svérázný bratranec ze seriálu Krok za krokem

Fialový kluk: jednoznačně Citroen: narodil se v našem autě

Žlutá holčička bude Cindy - vybírala vnučka Adélka

Červená holčička: Carmen - ohnivá a divoká červenka

18 4 týdny31.03.2016 22:58Samé novoty - prvně venku, prvně pevná strava... Všichni jsou pěkně čilí, ničemu se nediví, k první kaši z rozmixovaných granulí se postavili jako by to jedli odjakživa. Všichni už překročili váhu tří kil. Jejich hry už jsou pěkně vypečené. Také je více práce, přestýláme a pereme denně. Horší než s dětmi. Ale zase je to radost, když si s námi hrajou. 

19 Rosteme27.03.2016 19:16 Porodní bedna už je nám malá, brzy už asi vyrazíme ven. Už je to jen otázkou času, kdy první štěně přeleze vchod. Někteří nenasytové už překročili hranici 3 kila, pořadí na posledních místech se střídá. Axina stále vzorně kojí, mléka má pořád hodně, ale občas už musí dětičky umravňovat, už pěkně koušou a škrábou. Vyzkoušely už to i na našich prstech a nosech - pěkné jehličky. Hrajou si a perou se mezi sebou, často pošťuchuje ten co je vzhůru spícího kolegu. Krásně se na ně kouká.

20 Rosteme20.03.2016 22:26Všechna štěňátka už mají přes 2 kila, začínají si hrát a pomalu budeme muset zvýšit vchod do porodní bedny. Axina se vzorně stará, sama si střídá strany na kojení, kojí už i v sedě. Loužičky jsou větší a větší, stříhali jsme drápky už potřetí.

21 2 týdny14.03.2016 21:39Prckové jsou třikrát větší, soustravně baští  ani se už tam nevejdou naráz. Otvírají oči, někteří štíhlejší už občas chodí a pokouší se štěkat.

22 Štěňátka rostou 06.03.2016 19:58Prckové nám pěkně rostou a jsou pěkně čilí, asi zvýšíme vstup do porodní bedny, červenka vylezla mámě na záda a už "koukala" ven z bedny. Dnes se přišli podívat zájemci  na pejska.

23 Štěňátka C jsou na světě 03.03.2016 12:14Tak už jsme se dočkali, pejsánci jsou na světě! Dali nám zase zabrat i mámě, ale nakonec vše dobře dopadlo, rodili jsme přirozeně a Axina se hned skvěle starala. Jsou to tři kluci a dvě holky, jsme spokojení, není to ani málo ani moc, tak akorát. Vrh je vyrovnaný a všichni plynule přibírají. A byli všichni pěkně divocí hned od začátku, mrskali se jako rybky. Máme už páníčky pro obě holky, budeme vybírat jména a jiné příjemné věci. Štěňata teď buď pijou nebo spí, přijde nám že v poměru 90% na 10. Axina nechce od nich odejít, vždycky zaštěká a my je musíme dát na stranu a pak teprve se jde napít nebo vyvenčit.

24 Budou štěňátka 01.02.2016 20:11Máme za sebou sono a březost je potvrzená, štěňat je tam vícero. Mysleli jsme si to, Axina je mazlivá, roste jí bříško a cecíky.Tak nezbývá než čekat, jak to všechno dopadne. V sobotu jsme byli celkem s 8 psy na procházce v Radobyčicích a jako obvykle všichni hrabali a koupali se, včetně Axiny, ta plula proti proudu uprostřed řeky.

Ilustrační foto z jiné procházky, činnost podobná.

25 Štěňátka C10.01.2016 20:27Máme nakryto a jsme v očekávání dalších štěňátek! Tatínkem bude znovu "Rocky" Bonnet Bride To Dorado Blanco www.doradoblanco.cz/, minule se štěňátka B povedla, tak jsme zvolili opakované spojení. Jestli vše dobře dopadne, budeme se na ně těšit začátkem března a pak bychom dali Axině pauzu.


 
Tvorba stranek pro chovatele