102 Přikrmování 29.12.2011 21:22 Pejskové už jsou dost velcí na přechod na dospěláckou stravu, pěkně jim rostou zoubky. Chtěli jsme jim koupit kaši na pozvolný přechod a pak pomalu přidávat rozmočené granule, aby si chudinky zvykaly opatrně. V zverimexech ale kaši neměli, tak jsme koupili granulky štěněcí starter pro nejmenší a rozmixovali jim trošku na zkoušku. To jste neviděli, jak se na to štěňata vrhla, okamžitě začala žrát z misky a hltala a hltala, jako by uměla jíst z misky odjakživa. Takže další starost z krku, ještě jestli nebude nějaká rychlá příhoda. Jméno Argus dostal fialový pejsek, nic mu neujde. Pak jsme také zkoušeli nafotit no nedá se říct postoje, jen pokusy: cmert.rajce.net/postoje

103 Jak jsme vybírali jména 28.12.2011 15:11 Nejdřív jsme vybírali jméno chovné stanice. První co nás napadlo, když jsme si přinesli domů Cherryl, bylo Z hadích ocásků. Ale bylo tam moc čárek a kroužek, pak jsme vymýšleli něco, co by nám připomínalo prvního psa Endyho, nebo něco o našem místě, ale tam zas byly samé háčky. Chtěli jsme něco mezinárodního bez  háčků a čárek, ale ne zase jen anglické a ještě aby to něco znamenalo o našem plemeni. Takže nakonec jméno první volby bylo v esperantu "zlatý přítel" Ora Amiko a tenhle první tip nám byl schválený ČMKU. Dál jsme vybírali jména od A, nejdřív jsme chtěli všechna na jedno téma- řecká mytologie, ale dost už jich je použitých jinými stanicemi-hlavně bohové jsou vyprodaní, tak z toho máme nakonec směsici hrdinů, filmových postav a známých lidí. A postupně  jména přiřazujeme, jak si kdo vyslouží. Jméno udatného hrdiny trojské války Achiles si vysloužil modrý pejsek, byl prvorozený a nejsilnější. Šedý pejsek se jednou posadil a začal výt, tak dostal jméno Akela - Vlk z knihy džunglí. Axikola je postava z Dívky na koštěti - černá spolužačka Saxany, to je teď červená fenka, protože je tmavá a divoká. Anakin "Skywalker" z Hvězdných válek je zelený pejsek, chytrý a mírný. Malá nebojácná žlutá fenka, která skolí i velké bratry dostala něžné jméno Ashley a na béžovku zbylo jméno Alegra - filmová postava filmu Existenz. Ještě zbývají Argus - stooký hlídač stád nebo také Odysseův pes a Ayrton - automobilový závodník, psi si sami rozhodnou, který bude který.

104 Vánoce 26.12.2011 19:20 Tak jsme přežili vánoce, štěňatům to bylo úplně jedno, zatím je žádný kravál ani návštěvy nerozhodí. Strašně rychle rostou, už jsou jako zmenšeniny velkých psů, rostou jim zuby, hrajou si a museli jsme zvýšit vchod do boxu a sundat zábrany proti zalehnutí, protože do nich štěňata narážela. Za chvíli už jim bude box malý. Nějaké fotečky zde:cmert.rajce.net/prosinec

105 Návštěva 18.12.2011 11:30 Právě jsem dostříhala 144 prstíků, což trvalo asi třičtvtě hodiny. Uff..Modrý pejsek už dosáhl kilo a půl a vysloužil si jméno Achiles, protože je největší a nejsilnější. V pátek jsme měli milou návštěvu, tatínka štěňátek Dagíska s Cherryl tchyní Katkou a kmotřičky Lenku (CHS Apraxia Felon) a Alenu (CHS Golden Martha), které nám asistovaly při krytí. Děkujeme všem za dárečky  "do kouta", Cherryl si obzvlášť hlídala plyšového medvěda před Daggim, zatímco štěňata mu klidně přenechala.

106 Rosteme 15.12.2011 20:22 Naši pejsci už "chodí" po čtyřech, zatím mají nožičky třaslavé a nejisté a nakonec se svalí na záda a mávají nohama ve vzduchu jako želvy. Taky už sedí jako velcí psi a legračně vrčí a štěkají. Je na nich znát každý den. Píšeme inzeráty, odčervili jsme, přestýláme a pereme, stříháme drápky, vážíme, povolujeme obojky  a vůbec celý chov jsou samé starosti  a trošku radosti, prostě jako s dětmi. Nejdřív aby to zabřezlo, pak donosilo, porodilo, aby byla fena v pořádku, štěňata přibíraly, aby se udaly, tak nevím, jestli do toho někdy zase půjdem.

107 Tak je nám 14 dní 12.12.2011 20:40 Všechny dětičky jsou čilé a divoké

108 Pomalu otevíráme oči 08.12.2011 20:34 Štěňátka začínají pomalu otevírat oči. Jsou čím dál tím čilejší, občas už štěknou jako psi, jinak kníkají a kňourají spíš jako papoušci.

Také jsme odeslali hlášení vrhu a následující jména:

kluci:     Achiles, Argus, Ayrton, Akela, Anakin

holky:    Alegra, Ashley, Axikola

obrázky:

cmert.rajce.net/inzerce

109 Štěňátkům je 1 týden 05.12.2011 18:59 První týden uběhl jako voda, na štěňátka se chodí dívat celá rodina a všem se moc líbí. Zatím jsou to taková chovací miminka. Hlásky mají pořádné a když se jim něco zdá, hlasitě kníkají a štěkají se nedá říct, spíš zatím mňoukají. Jedno štěně je tu navíc:

110 Štěňátka rostou 04.12.2011 21:26 Štěňátka jsou čilá, přibývají a rostou před očima. Už potřebovala ostříhat drápky a dneska dostala rozlišovací obojky jako velcí pejsci. Tatínek štěňátek Easy To Be Santana Golden neboli Daggi získal včera na výstavě v Polsku titul CWC, gratulujeme paničce a jsme na něj hrdí.

111 Máme štěňátka ! 02.12.2011 10:03Štěňátka jsou tady!!. Osm kousků. Omlouvám se za zpoždění, je to všechno hektické. Narodila se v noci z pondělí na úterý, byl to úžasný zážitek, nespali jsme celou noc, ale stálo to za to. Ještě stále nás bolí kolena, lokty a záda, jek jsme lezli kolem nich po čtyřech. Jsou to tři holčičky a pět kluků. Cherryl byla statečná a výborně se stará. Akorát chtěla rodit venku v malinách, kde si vykutala obrovskou jámu. Už nám upadly pupíčky a pomalu tmavnou tlapičky a čumáčky. Váhy a pár fotek sekci "štěňátka", váhy přibližné, protože se pořád melou, jsou čilá a fotit se taky moc nedají, plně souhlasím s panem Čapkem v Dášeňce.

112 Nervozita stoupá 27.11.2011 20:00 V neděli Cherryl klesla teplota o 1 stupeň a k večeru se zase vrátila. Znamená to jedno, už se to blíží !!

113 Stále čekáme 21.11.2011 22:18 Štěňátka kopou a Cherryl je už širší než delší. A to nás čeká ještě týden. Včera se Cherryl rozčílila na holuba na drátě a štěkala a vyskakovala půl metru do vzduchu, asi se zapomněla. A když vyjde na terasu, tak stejně skáče rovnou dolů a nejde po mostíku, který jsme jí připravili a trénovali po něm chůzi.

114 Čekáme 14.11.2011 19:33 Tak nám Cherryl pěkně přibývá, musíme jí krotit v jídle, pořád by jenom žrala. Připravujeme porodní box, sešroubovali jsme konstrukci a přiřízli matraci (už vidím, jak štěňata cupujou kokosovou vrstvu) a  první si do něj lehl kocour. Chtěli jsme dát box do odlehlejší místnosti, takzvané prádelny, ale nakonec skončil v hale u krbových kamen. Těšíme se, ale zároveň jsme hrozně nervózní, aby všechno dobře dopadlo. Právě jsme objednali rozlišovací obojky proštěňata, doufám, že 12 barev bude stačit!

115 Sono 03.11.2011 20:50 Včera jsme byli na ultrazvuku a štěňátka budou ! Na vlastní oči jsme viděli čtyři - na první přiložení sondy. Chtěli bychom si nechat fenku, tak jsme zvědaví, jak to všechno dopadne. Doufáme, že fenka bude chytřejší než my, ona bude vědět co má dělat.

116 Budou štěňátka? 17.10.2011 18:47 17.10.2011 Máme nakryto. Ženich Daggy (Easy to Be Santana Golden) se Šerince moc líbíl, zná ho už dávno, je hezký a milý a Šerina se hned uměla správně psovsky, teda fenkovsky chovat. Takže teď budeme čekat, zatím se nechová nijak zvláštně, běhá a skáče tak, že jí říkám, že asi případná miminka někde vysype.

117 Novinky 19.09.2011 22:02 Plánujeme štěňátka, Cherryl začala hárat, tak uvidíme, jestli se nám to podaří.

118 Webová prezentace byla spuštěna 19.09.2011 22:01 Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace.

Prosíme o strpení, nejde nám to tak rychle.


 
Tvorba stranek pro chovatele